Praktyczne lekcje Edukacji dla Bezpieczeństwa

Utworzono dnia 20.03.2019, 19:30

W dniu 15 i 18 marca 2019 w Szkole Podstawowej im. mjr H. Sucharskiego w Szczecinie odbyły się spotkania warsztatowe na temat pierwszej pomocy .Zajęcia zostały zorganizowane w ramach lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa, a gościem był ratownik medyczny pan  Rafał Mróz, który przeprowadził profesjonalne warsztaty. Podczas tych zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakim sprzętem posługuje się ratownik medyczny, do czego służą poszczególne elementy wyposażenia a przede wszystkim, jak umiejętnie udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Atrakcją dla uczniów był z pewnością aktywny udział w spotkaniu, podczas którego mogli nie tylko zadawać pytania, ale także kształcić praktyczne umiejętności wykonywania np. masażu serca (na fantomach).

• Bezpieczeństwo;
  • Sprawdzanie przytomności;
  • Wzywanie pomocy;
  • Sprawdzenie oddechu;
  • Ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej;
  • Oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej;
  • Łańcuch przeżycia.

W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.