Warsztaty wyjazdowe do Ińska 2023

Utworzono dnia 16.10.2023, 19:41

9 października 2023 najaktywniejsi  szkolni turyści z klas 8a i 8b uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach do Rezerwatu Kamienna Buczyna w Ińskim Parku Krajobrazowym w ramach XI modułu Projektu „Poznajemy Rezerwaty Przyrody Województwa Zachodniopomorskiego”. Organizatorem PROJEKTU EDUKACYJNEGO „TURYSTYKA – REKREACJA – EKOLOGIA” jest Urząd Miasta Szczecin oraz Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie. Uczniowie zobaczyli m.in. jezioro Ińskie, Rezerwat Kamienna Buczyna z wieloma głazami narzutowymi, molo nad jeziorem i wieżę widokową z której można obserwować krajobraz w różnych kierunkach. Wszystkich zaskoczyła żaba – symbol Parku i legenda o raku. Zajęcia zakończyły się konkursem o Ińskim Parku Krajobrazowym, a zwycięzcy dostali nagrody od Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Uczniowie cieszyli się, że mogli być w Parku, który poznali na lekcji geografii w klasie 7. Polecamy wszystkim tę formę zajęć terenowych i dziękujemy organizatorom za zorganizowanie różnych zajęć  w ramach kolejnych  modułów Projektu Edukacyjnego „TURYSTYKA – REKREACJA – EKOLOGIA”.