Uroczysty apel - przegląd piosenki patriotycznej

Utworzono dnia 25.04.2024, 18:37

W dniu dzisiejszym w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Majowych połączony z Przeglądem Piosenek Patriotycznych - podzielony na klasy I-IV oraz V-VIII.
Pomysłodawcą była Pani Małgorzata Stalmierska, która również zajęła się całą organizacją dzisiejszego wydarzenia.
Dzisiejsze spotkanie miało na celu przypomnienie wszystkim o miłości i przywiązaniu do naszej Ojczyzny. Pieśni patriotyczne stanowią istotną część dziedzictwa kulturalnego narodu.To świadectwo naszej tożsamości narodowej - dlatego też dla podkreślenia wagi uroczystości Pan Dyrektor na dzisiejszy apel zaprosił zastępcę szefa WCR Pana majora Tomasza Ziębę z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinie. Mogliśmy z dumą odśpiewać hymn Polski, który w wykonaniu naszych uczniów pięknie rozbrzmiał w murach sali gimnastycznej SP69.
Dzisiejszy apel był również okazją by po raz pierwszy uroczyście odśpiewać wspólnie Hymn Szkoły, który premierowo puszczony został podczas Koncertu Wielkanocnego. Wielu z nas ciężko było ukryć wzruszenie słysząc słowa hymnu z ust naszych uczniów, którzy z dumą śpiewali wyuczony tekst tak ważnego dla szkoły symbolu. Zachwytu, nie krył również nasz gość specjalny -  Pan major Tomasz Ziębia, który po całym wydarzeniu, wpisał się do naszej księgi pozostawiając słowa:

„Serdeczne podziękowania za zaproszenie na Przegląd Piosenki Patriotycznej. Wspaniałe przedsięwzięcie, jeszcze wspanialsi wykonawcy. Zostałem oczarowany atmosferą oraz młodzieżą szkolną. Życzę kolejnych tak udanych wystąpień. Przemiła młodzież i jej zaangażowanie w wykonanie utworów, stworzyła klimat patriotyzmu, a zarazem udanej zabawy z piosenką wojskową”.

Nie ukrywamy, że duma nas rozpiera. To, ze mamy uzdolnionych uczniów to wiemy nie od dziś, ale cieszy nas fakt, że widzą i doceniają to również inni czego doświadczamy praktycznie każdego dnia

Zanim część artystyczna została oficjalnie otwarta, Pan Dyrektor w swoim przemówieniu przybliżył znaczenie ważnych w historii Polski dat:

79 lat powojennej historii Szczecina -26 kwietnia

„Serce w plecaku” - klasa 6b
„Wojenko, wojenko” - klasa 7a
„Rota” - klasa 7b
„Rozkwitały pąki białych róż” - klasa 8a.
„Hej sokoły” - klasa 8b.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wkład pracy i wspaniałe występy. Nauczycielom i wychowawcą za pomoc w przygotowaniu uczniów do występów. Warto nadmienić, iż dzisiejsze wspólne śpiewanie miało wielkie znaczenie, ponieważ uczy szacunku wobec polskości.
Każdy z nas podczas dzisiejszego przeglądu mógł znaleźć wiele pozytywnych emocji i zapoznać się z historią zapisaną w pieśniach patriotycznych. Dziękujemy wszystkim uczniom za właściwą postawę, odpowiedni strój i symbole narodowe. Z dumą możemy powiedzieć, że jesteście godni naśladowania.

Do zobaczenia za rok na kolejnym przeglądzie.