Tydzień Języków Obcych

Utworzono dnia 26.03.2024, 20:38

W dniach 11.03-15.03.2023r. w naszej szkole odbywał się Tydzień Języków Obcych.

Z tej okazji nasi uczniowie, zarówno klas 1-3, jak również 4-8 mieli możliwość wziąć udział w różnych konkursach plastyczno-językowych organizowanych przez nauczycieli języka angielskiego oraz języka niemieckiego, m.in.: „Kochamy Języki”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej charakterystyczną postać lub miejsce związane z krajem anglo- lub niemieckojęzycznym wraz z krótkim opisem w języku angielskim lub języku niemieckim.

Chętni uczniowie klas 4-8 mieli możliwość również przygotować prezentację multimedialną o dowolnie wybranym kraju anglo- lub niemieckojęzycznym i zaprezentować ją na lekcjach języków obcych.

Poza konkursami dzieci na świetlicy mieli okazję uczestniczyć w zabawie „Fun with Flags” / „Spaβ mit Flaggen” (zabawy z flagami) i tym samym poznać flagi różnych krajów europejskich oraz nauczyć się wybranych nazw kolorów w języku niemieckim oraz języku angielskim.

Uczniom, którzy wzięli udział w konkursach językowych zorganizowanych w ramach Tygodnia Języków Obcych serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele Języków Obcych