Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

Utworzono dnia 23.10.2023, 15:26

Już jak co roku również i w tym obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole.

Z tej okazji nauczyciele języków obcych zorganizowali szkolny konkurs plastyczno-językowy na „Najciekawszy plakat z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych”   dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII, a także szkolny konkurs językowy „Czy jesteś prawdziwym Poliglotą”.

Oprócz tego na początku tygodnia (25 września) uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział w szkolnym wydarzeniu „Popołudnie Stacji Językowych”. Uczniowie, podzieleni na dwu-, trzyosobowe drużyny zmagali się z zadaniami na poszczególnych stacjach. Zadania obejmowały tematykę o krajachanglo-, niemieckojęzycznych, a także zagadnienia leksykalno-gramatyczne. Uczniowie współpracując ze sobą sprawnie i z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki.

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest od 2001 r. 26 września.

W ramach zorganizowanych wydarzeń w naszej szkole nauczyciele języków obcych chcieli zwrócić uwagę uczniów, że warto uczyć się języków obcych, a także brać aktywnie udział w wydarzeniach szkolnych, aby móc poszerzać swoją wiedzę (nie tylko językową) oraz zainteresowania.

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w wyżej wymienionych konkursach i wydarzeniach szkolnych.

Zespół  Nauczycieli Języków Obcych