Koncert wielkanocny połączony z kiermaszem

Utworzono dnia 27.03.2024, 21:40

„… są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas…”

Dnia 26.03.2024r., sala gimnastyczna naszej szkoły, wypełniona została gośćmi, którzy przybyli na długo wyczekiwany koncert wielkanocny. Najmłodsi uczniowie SP69 przygotowali artystyczny występ pod okiem swoich wychowawców.

Pierwszy charytatywny koncert wielkanocny uroczyście otworzył dyrektor szkoły Robert Kamiński. Na koncert przybył gość honorowy, legenda szczecińskiej Pogoni - Benon Szostakowski, który jest byłym pracownikiem i przyjacielem szkoły. Szlachetną inicjatywę wsparł także zespół Quo Vadis (autor hymnu Pogoni), który podarował na kiermasz najnowszą płytę z autografami i jedyną w swoim rodzaju koszulkę Quo Vadis!

Były tańce, śpiewy, wesoło i kolorowo – a wszystko to, by wprowadzić całą społeczność szkolną w cudowny klimat Świąt Wielkanocnych.

Tegoroczny koncert połączony został z kiermaszem świątecznym, podczas którego można było zakupić ozdobę bądź kartkę, które to dzieci zrobiły własnoręcznie. Ponadto kiermasz zaopatrzony został w bufet, gdzie można było skosztować kawy, herbaty, a także przepysznych wypieków i tym samy wesprzeć naszą akcję charytatywną. Wśród tych wszystkich wielkanocnych rękodzieł można było również nabyć gadżety naszego szczecińskiego klubu piłkarskiego -Pogoni Szczecin.

W tym miejscu, pragniemy nadmienić, iż nasza szkoła jest ogromnym sympatykiem piłki nożnej oraz systematycznie kibicuje Pogoni. Dlatego też, zdecydowaliśmy się wesprzeć akcję charytatywną pomoc dla „Dymka” Roberta Dymkowskiego – legendy Pogoni, byłego napastnika, chorującego na stwardnienie rozsiane i tym samym pomóc byłemu piłkarzowi naszego ulubionego klubu, który obecnie rozgrywa najważniejszy mecz w życiu.

Podczas koncertu premierowo został puszczony i odsłuchany hymn szkoły, a także wspólnie odśpiewany znany wszystkim kibicom hymn Pogoni Szczecin, w trakcie którego w górę uniesione zostały granatowo-bordowe szaliki.

Po koncercie na naszym profilu na FB utworzona została licytacja piłki oraz koszulki z autografami zawodników Pogoni Szczecin. Pomimo tego, iż nasza szkoła chętnie podejmuje się różnego rodzaju inicjatyw o charakterze charytatywnym to jest to niewątpliwie pierwsza tego typu akcja. Nie było by to możliwe bez pomocy rodziców naszych uczniów, którzy wsparli nas, a przede wszystkim tak licznie wzięli udział w koncercie jak i kiermaszu.

Cały dochód zostanie oficjalnie przekazany wspomnianemu już byłemu zawodnikowi Pogoni, Panu Robertowi Dymkowskiemu, podczas osobistego spotkania z uczniami pod opieką pana dyrektora na stadionie w Szczecinie.