Dzień Pogoni Szczecin w SP69

Utworzono dnia 25.04.2024, 12:17
W dniu dzisiejszym po raz pierwszy w SP69 odbył się Dzień Pogoni Szczecin.
Pomysłodawcą był nikt inny jak Nasz Pan Dyrektor Robert Kamiński, który całym sercem jest związany nie tylko z naszą szkołą ale również z Portowcami Szczecina. Warto nadmienić, iż współpraca naszej szkoły z Pogonią Szczecin sięga lat 90tych, kiedy to gościliśmy w ówczesnej sali gimnastycznej słynnego Majdana, Stolarczyka oraz Moskalewicza, którzy swojego czasu byli piłkarzami pierwszego zespołu Pogoni.
Na dzisiejszej imprezie nie mogło zabraknąć również legendy szczecińskiej Pogoni - Pana Benona Szostakowskiego, który jest byłym pracownikiem i przyjacielem szkoły.
Nad całą organizacją czuwały Pani Aleksandra Kurasińska wraz z Panią Patrycją Nowak, we współpracy z Panią Izabelą Paczuszko oraz Panami Grzegorzem Szubą i Marcinem Wierciochem.
Cała impreza została otwarta słowami „My portowcy, my portowcy…”, podczas wspólnego odśpiewania Hymnu Pogoni Szczecin - po którym chętni uczniowie udali się na szkolny orlik, aby wziąć udział w konkursie „Kapek” oraz rzutów karnych.

⚽️Konkurs został podzielony na dwie kategorie: uczniowie klas 1-3 oraz 4-8, w którym:

✔️W konkursie rzutów karnych
I miejsce zajęli:
Alex Quinonez - klasa 3b
Norbert Cierzniak - klasa 8b

✔️W konkursie „Kapek”
I miejsce zajęli:
Kamil Chwedoruczuk - klasa 3b (14 kapek)
Bartek Dulemba - klasa 4a (458 kapek)

Wygrani otrzymali dyplomy oraz koszulki z wizerunkiem Roberta Dymkowskiego, którego nie tak dawno gościliśmy w naszych murach .
Następnie reprezentanci klas udali się do sali gimnastycznej, aby zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi Pogoni Szczecin.

I miejsce w kategorii klas 1-3 otrzymała klasa:
✅3a uzyskując 20 punktów na 25 możliwych
I miejsce w kategorii klas 4-8 otrzymała klasa:
✅8b uzyskując 24 na 25 możliwych punktów.

W konkursie wiedzy o Portowcach zmierzyła się również kadrapedagogiczna z sekcji specjalistów przy wsparciu uczniów Filipa Ptaka 5c oraz Mateusza Pierzaka z 8b. Drużyna ta również uzyskała 24 punkty.
Wszystkim wygranym w odbytych konkursach gratulujemy.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w sportowej atmosferze, za zaangażowanie oraz barwy.