Prelekcja pt. „Bezpieczny przejazd- Zatrzymaj się i żyj"

Utworzono dnia 26.06.2023, 06:48

Dla grupy zerowej i uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja pt. „Bezpieczny przejazd- Zatrzymaj się i żyj". Naszą szkołę odwiedzili Funkcjonariusze Ochrony Kolei Komendy Regionalnej w Szczecinie  wraz z psem służbowym „Drops”.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających z usług kolei, a w szczególności jej najmłodszych użytkowników, funkcjonariusze przestawili zasady bezpiecznego poruszania się na przejazdach kolejowo-drogowych. Ponadto uczniowie zapoznali się z charakterem pracy funkcjonariuszy, czynności przewodnika psa służbowego i jego zadnia w służbie Straży Ochrony Kolei. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła możliwość przymierzenia kamizelek taktycznych. Każdy z uczniów otrzymał edukacyjną książeczkę i elementy odblaskowe. Na zakończenie spotkanie uczniowie wręczyli gościom podziękowania oraz własnoręcznie wykonane prace plastyczne.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie. Pragniemy wyrazić swoje uznanie dla pełnego zaangażowania w realizację akcji, uświadamiającej konieczność zachowania ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Jesteśmy pełni podziwu dla odpowiedzialnej i zaszczytnej pracy Funkcjonariuszy SOK.

Dziękujemy za wieloletnią współpracę i życzymy wielu sukcesów zawodowych.