GRA TERENOWA 5a i 5b

Utworzono dnia 11.06.2023, 19:26

We wtorek 6 czerwca 2023 klasy 5a i 5b z panią Grażyną uczestniczyła w turystycznej grze terenowej na orientację z wykorzystaniem kijów do nordic walking  „Kij jako wsparcie turysty podczas podróży małych i dużych, czyli wszystko o kijach podczas wypraw turystycznych” w MODUŁU DZIESIĄTEGO rok szkolny 2022/2023 PROJEKTU EDUKACYJNEGO TURYSTYKA – REKREACJA – EKOLOGIA. W trakcie zajęć uczniowie wykorzystali swoją wiedzę geograficzną rozwiązując ciekawe zadania w terenie. Zajęcia prowadził międzynarodowy instruktor szkoleniowiec nordic walking  Łukasz Wójcik. Partner technicznym warsztatów była marka GABEL – producent włoskich kijów nordic walking oraz Nordic Walking  Poland – polska organizacja rozwijająca nordic walking w Polsce. Była to ciekawa lekcja geografii połączona z zajęciami wychowania fizycznego na terenie Parku Kasprowicza. Ćwiczyliśmy pod okiem fachowca. Jednocześnie pan powiedział, że te kije są dla każdego. Ćwiczyliśmy z kijami wysokiej klasy. Widziałam uśmiech na twarzach uczniów, czyli  zajęcia podobały się.