WIZYTA UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 69 W MEDIATECE JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KSIĄŻNICY POMORSKIEJ W SZCZECINIE

Utworzono dnia 25.02.2020, 20:33

Dnia 05.02 uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej Nr 69 wybrali się z wizytą do Mediateki Języka Niemieckiego, która mieści się w Książnicy Pomorskiej.  Uczniowie mieli możliwość posłuchać  między innymi o tym dlaczego warto uczyć się języków obcych. Panie prowadzące warsztaty udzieliły uczniom naszej szkoły też cennych wskazówek oraz porad dotyczących ciekawych metod nauki języków obcych: jest to między innymi korzystanie z różnorodnych aplikacji internetowych.

W ramach naszej wizyty w bibliotece mieliśmy możliwość zapoznania się ze zbiorami, jakie książki, czasopisma, płyty znajdziemy na miejscu, co i jak możemy wypożyczać. W trakcie zajęć uczniowie zostali też podzieleni na kilkuosobowe grupy i mieli do wykonania konkretne zadanie. Jedna grupa musiała przykładowo znaleźć  prosty przepis kulinarny i wypisać z niego podstawowe składniki, jakie potrzeba do przyrządzenia wybranej potrawy. Inna grupa miała hasła związane ze sportem (piłka nożna). Wszystko oczywiście było w języku niemieckim, dzięki czemu mieliśmy możliwość powtórzyć sobie słownictwo oraz poznać nowe.

Z wizyty w Mediatece Języka Niemieckiego jesteśmy bardzo zadowoleni  i serdecznie dziękujemy Paniom prowadzącym!