Utworzono dnia 26.11.2017, 19:13

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

SP 69 w Szczecinie

To już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W tym roku dzieci z grup przedszkolnych oraz klas pierwszych brały udział w konkursie plastycznym pt.”Mój przyjaciel Miś”, który zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek 24 listopada w dniu „urodzin” sympatycznego bohatera książek, który mimo upływu lat, nadal jest częścią dziecięcego świata. To najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona  przytulanka . Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami, wyklejanka, malowanka, prace przestrzenne.

Prace zostały wyeksponowane na holu szkoły i stanowią piękną dekorację nie tylko podczas uroczystości Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia.

Podziękowania dla Rady Rodziców naszej szkoły, która ufundowała nagrody dla uczestników tego konkursu.

W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły.

W szkole zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie z dziećmi z grup przedszkolnych oraz z uczniami klas pierwszych zorganizowane w bibliotece szkolnej.

W tym sympatycznym dniu w bibliotece szkolnej odbywały się projekcje  filmów animowanych z misiem w roli głównej, była wystawa „misiaczkowa”, dzieci czytały bajki, wiersze, a w klasach na każdej ławce była ulubiona maskotka, bo przecież….

„Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty, miś jest gruby jak ta kula, misia zawsze się przytula”