Prelekcja „Szlaban na ryzyko! XI edycja kampanii Bezpieczny Przejazd”

Utworzono dnia 11.06.2018, 21:57

Dnia 4.06 dla grup zerowych odbyła się prelekcja dotycząca bezpieczeństwa na kolei. Trwa XI edycja akcji, w nowej odsłonie i z nowym hasłem – „Szlaban na ryzyko!” Prowadzona akcja jest jedną z największych tego typu w Europie. Naszymi gośćmi byli Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy współpracują z nami już od kilku lat.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych, przejściach dla pieszych, w pobliżu torów kolejowych i  dworców PKP. Funkcjonariusze przedstawili również uczniom charakter swojej pracy oraz zaprezentowali pokaz tresury specjalnie wyszkolonych psów służbowych. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali odblask, smycz oraz inne gadżety związane z bezpieczeństwem.

Za przeprowadzoną prelekcję dzieci wręczyły naszym gościom podziękowania,  samodzielnie wykonaną laurkę oraz smakołyki dla psa służbowego. Niespodzianką była także ciuchcia wykonana przez grupę 0 A.

Dziękujemy serdecznie za wizytę i zapraszamy za rok.