Festyn - „Pierwszy dzwonek – Bezpieczna droga do szkoły”

Utworzono dnia 10.10.2016, 05:39

Dnia 9 września 2016 r uczniowie klas pierwszych udali się na tor kartingowy PZM Szczecin przy al. Wojska Polskiego , gdzie wzięli udział w Festynie pod nazwą „Pierwszy dzwonek – Bezpieczna droga do szkoły” organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie. Celem imprezy było zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowanie na drodze i stosowanie zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wyjaśnili potrzebę noszenia elementów odblaskowych,  przypomnieli numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy, a   pracownicy Straży Miejskiej wyjaśniali uczniom  zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zapoznały się z pracą Straży Pożarnej i zasadami postepowania w razie pożaru. Żołnierze Żandarmerii Wojskowej omówili zasady prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa, korzystania z fotelika samochodowego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wyjaśnili, jak zachować bezpieczeństwo podczas wsiadania i wysiadania grupy z autokaru oraz zasady odpowiedniego zachowania podczas jazdy. Na zakończenie festynu każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową.