Pozytywna Energia 1a

Utworzono dnia 05.05.2015, 20:19

W tym roku, nasza szkoła po raz pierwszy wzięła  udział w Ogólnopolskim Programie „Porcja Pozytywnej Energii”.
Celem programu była promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość uczniów.
Wyzwania podjęła się klasa 1a, która poprzez wykonywanie zadań konkursowych, utwierdziła się w przekonaniu jak istotne są: odpowiednie nawyki żywieniowe i zachowania konsumenckie, aktywność fizyczna i zdrowie, a także ochrona środowiska i działania proekologiczne.
Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne; układali całodniowy jadłospis; tworzyli zadania tekstowe, porządkowali piramidę zdrowego żywienia.
Podsumowaniem udziału w programie, było nagranie filmu, który sprawił pierwszakom ogromną radość i dał możliwość ( w większości przypadków po raz pierwszy) wypowiadania się przed kamerą.
Udział w programie był zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem, gdyż pozwolił na połączenie dobrej zabawy z nauką.