Turniej piłki nożnej z okazji Dnia Dziecka

Utworzono dnia 15.06.2017, 22:05

Dnia 03.06.2017 (sobota) odbył się turniej piłki nożnej z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy”.  Zawody rozegrane zostały na boiskach treningowych  przy ulicy Twardowskiego.

W turnieju wzięły udział zespoły 10 – osobowe z klas IV – VI szkół podstawowych, a w tym : SP 48, SP 69, SP 71, SP 74 oraz SP 3 Goleniów. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” , następnie odbył się mecz o trzecie miejsce i na koniec mecz o I miejsce.

Po łatwym początku i dwóch wysokich zwycięstwach naszego zespołu z reprezentacjami SP 71 oraz SP 3 Goleniów przyszedł czas na trudniejsze momenty. Najpierw porażka 4-2 z zespołem SP 48, a następnie remis 2:2 po bardzo trudnym meczu z SP 74.

Jak się okazało zajęliśmy 2 miejsce w grupie z wynikiem 7 pkt i zagraliśmy w wielkim finale raz jeszcze z zespołem SP 48.

W starciu finałowym od początku kontrolowaliśmy grę, chłopaki zepchnęli przeciwnika do obrony i po 7 minutach prowadziliśmy już 2:0. Jednak dość szybko straciliśmy bramkę na 2:1 i choć do końca meczu przeważaliśmy na boisku to pod koniec przydarzył się niewybaczalny błąd, po którym straciliśmy drugą bramkę. O zwycięstwie decydowały zatem rzuty karne, w których niestety okazaliśmy się słabsi, ulegając przeciwnikowi 3:1.

Należy pochwalić wszystkich chłopaków naszej reprezentacji za efektowną i efektywną grę,  walkę do samego końca oraz wielkie serce do gry.

Oprócz turnieju organizatorzy przewidzieli dla zawodników różne atrakcje ( np. zabawy na dmuchanym zamku, quiz sportowy, pizza dla dzieci ) z których wszyscy bardzo chętnie korzystali.

Jesli chodzi o klasyfikacje wygladalo to nastepujaco:

1 miejscie - sp 48

2 miejsce - sp 69