NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Informujemy, że nasza szkoła uczestniczy w rządowym projekcie "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa".

Program ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, uatrakcyjnienie księgozbioru biblioteki, a także zwiększenie dostępu uczniów do książek o tematyce bliskiej ich współczesnym doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata. Czytanie jest swoistym kluczem, który zapewnia człowiekowi sukces przez całe życie.

W tym celu wspólnie z uczniami, rodzicami oraz nauczycielami utworzymy listę nowości książkowych do biblioteki.

Będziemy promować czytelnictwo i rozwijać zainteresowania czytelnicze poprzez zajęcia edukacyjne i lekcje biblioteczne, warsztaty aktywizujące czytelnictwo, konkursy czytelnicze oraz akcje popularyzujące literaturę piękną i popularno-naukową.

Znalezione obrazy dla zapytania narodowy program rozwoju czytelnictwa 2016

Utworzono dnia 30.11.2016, 09:26