#Obchody Tygodnia Bibliotek "Zasmakuj w bibliotece"

Utworzono dnia 13.05.2020, 07:58

Drodzy Uczniowie, klas I – VIII

W dniach 8-15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek.

Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek przebiegają pod hasłem:

„Zasmakuj w bibliotece”.

Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób:

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa”.

Akcja biblioteczna

W nawiązaniu do hasła Tygodnia Bibliotek „Zasmakuj w bibliotece” zapraszam Was do udziału w akcji „Smaczne kąski z mojej biblioteczki domowej”.

Co należy zrobić?

Prześlij zdjęcie jednej lub kilku ulubionych książek, które zgromadziłaś/zgromadziłeś w swojej biblioteczce domowej na adres:   biblioteka-sp69@wp.pl

Opublikujemy je na stronie szkoły. W ten sposób wspólnie utworzymy biblioteczkę smakowitych kąsków literackich, która stanie się inspiracją dla innych do ich przeczytania.

Zdjęcia prześlijcie na maila  biblioteka-sp69@wp.pl

Akcja trwa do 20 maja 2020 – zapraszam do udziału.

Oczywiście utworzymy galerie z Waszymi pracami na stronie szkoły i facebooku.

Dzisiaj na szkolnym facebooku zostały zamieszczone wyniki wcześniejszych konkursów on-line.